Tevékenyek Köre társaság Szívesség ? kaláka ? csere-bere ?
Jelenleg a kezdeményezés szünetel!
Az emberek többsége időnként különféle szívességeket tesz ismerőseinek, amelyet esetleg később, más formában visszakaphat. Vidéki faluközösségekben még ma is létezik a kaláka, amelyben szomszédok, rokonok, barátok összeállnak, hogy segítsenek valakinek szőlőt leszüretelni, kukoricát törni, vagy akár házát felépíteni, remélve, hogy a megsegített majd viszonozza, ha hasonlóra lesz szüksége.
A fenti elven működő kört szeretnénk létrehozni azzal a különbséggel, hogy a kétoldalú cserét kibővítjük és helyi cserekört, hálózatot alakítunk.
Mindannyiunkban ezer féle képesség szunnyad, csak időnk nincs kibontakoztatni azokat a pénzért folyó napi hajsza mellett. Én remekül tudnék angol nyelvleckéket adni, te kitűnő terményeket termelsz a kertedben, ő csodálatos szilvalekvárt főz, mi gyönyörű kosarakat fonunk szabadidőnkben, ti értetek a könyveléshez, ők meg tudnák javítani a porszívót… De ez sajnos ki sem derül, mert nincs pénzünk egymás szolgálatainak megfizetésére, és nincs elég bátorságunk szívességet kérni egymástól.
A kör tagjai pénz nélkül cserélhetnek árut, illetve vehetnek igénybe szolgáltatásokat. Az egyezség alapja a kölcsönös bizalom. A társaság (illetve a terméket, vagy szolgáltatást kínáló tag) maga határozza meg az általa kínált termék, vagy szolgáltatás értékét.
A társaság olyan közösségi fizetőeszközzel rendelkezik, amely természetben nem jelenik meg, de azt a célt szolgálja, hogy egy központi nyilvántartás segítségével nyomon lehessen követni a szolgáltatások cseréjét. Például: ha Virág 2 órát vigyázott Viola kutyájára, ennek értéke 3 pitypang, ami bekerül a központi nyilvántartásba avval, hogy Virág igénybe vehet bármilyen szolgáltatást, ami 3 pitypangba kerül. Viola esetében pedig az kerül nyilvántartásba, hogy tartozik 3 pitypangnyi szolgáltatással.
A kezdeményezéshez ajánlás útján lehetséges csatlakozni.
Alkoholizmus, drogfüggőség, játékszenvedély, társfüggőség és szenvedélybetegségek kezelése Pécsett.
|